Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli skradzione samochody. Jeden wart około 400 tys. zł. został skradziony na terenie Niemiec

Data publikacji 11.09.2015

Węgorzewscy policjanci na jednym z parkingów w mieście zabezpieczyli skradzionego volkswagena. Jak się okazało, samochód zniknął w lipcu br. z terenu powiatu giżyckiego. Kryminalni ustalają, w jaki sposób samochód znalazł się na parkingu oraz kto jest odpowiedzialny za jego kradzież. Natomiast ostródzcy policjanci zostali powiadomieni, że krajową 16 jedzie lexus, którego kierowca stwarza zagrożenie w ruchu. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił auto i uciekł. Policjanci ustalają kto siedział za kierownicą samochodu.

Ostródzcy policjanci wczoraj przed godziną 17.00 zostali powiadomieni, że krajową 16 w kierunku Ostródy jedzie kierowca lexusa, który swoją jazdą zagraża innym uczestnikom drogi. Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Tuż przed Ostródą kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i ruszył w kierunku miasta. Funkcjonariusze pojechali za nim, a kiedy kierowca wjechał w ulicę bez wyjazdu, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Niestety, zniknął z oczu funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzili samochód. Okazało się, że tego samego dnia został on skradziony na terenie Niemiec. Warty około 400 tysięcy złotych samochód został zabezpieczony. Policjanci ustalają, kim był kierowca.

W Węgorzewie około godziny 16:00 oficer dyżurny otrzymał informację od mieszkańca miasta o tym, że na parkingu osiedlowym od dłuższego czasu stoi samochód. Na miejscu policjanci ruchu drogowego potwierdzili fakt. Podczas sprawdzania tablic rejestracyjnych okazało się, że należą one do innego samochodu. Następnie policjanci po numerze VIN ustalili, że zaparkowany volkswagen passat został skradziony w lipcu br. z terenu powiatu giżyckiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód na parkingu strzeżonym. Obecnie kryminalni ustalają w jaki sposób pojazd znalazł się na parkingu i kto jest odpowiedzialny za jego kradzież.

KWP w Olsztynie / ic

Powrót na górę strony