Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki postawie mieszkańców Słupca, mężczyzna uniknął śmierci!

Data publikacji 11.09.2015

Prawdopodobnie problemy zdrowotne mogły być przyczyną ucieczki z miejsca zamieszkania i próby targnięcia się na własne życie przez 48-letniego mieszkańca jednej z miejscowości gminy Szczucin, który rzucił się z kilkumetrowej skarpy do Wisły. O fakcie zaginięcia mężczyzny, który w godzinach porannych w dniu 10 września br. wyszedł z domu, powiadomił szczucińskich policjantów jego brat. W trakcie rozmowy z policjantami otrzymał telefoniczną informację, że członek jego rodziny został odnaleziony w rzece.

Policjanci po przybyciu na miejsce zastali zaginionego 48-letniego mężczyznę oraz dwóch jego sąsiadów, którzy wyciągali go z rzeki. Mężczyzna był cały mokry i wyziębiony. Uratowanego mężczyznę przekazano przybyłemu na miejsce personelowi karetki pogotowia, która zabrała  wyziębniętego 48-latka do szpitala.

Jak się okazało duży wkład w uratowanie życia mężczyzny miała postawa obywatelska sąsiadów desperata, którzy od momentu opuszczenia przez niego miejsca zamieszkania, przeczesywali w jego poszukiwaniu nadbrzeże Wisły. Kiedy w pewnym momencie jeden z nich zauważył wystającą głowę z tafli wody, natychmiast do niej wskoczył i z trudem wyciągnął mężczyznę na brzeg. Mężczyzna pomimo tego nadal próbował się wyrywać i skoczyć ponownie do wody. Następnie przybyli na miejsce strażacy za pomocą liny i noszy wyciągnęli mężczyznę po kilkumetrowej skarpie i przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Najprawdopodobniej tylko dzięki bohaterskiej postawie mieszkańców 48-latek uniknął śmierci.

Należy w tym miejscu przypomnieć, że dąbrowscy policjanci w bieżącym roku już trzykrotnie udaremnili próby samobójcze mieszkańców Powiśla. W lutym br. policjant z Wydziału Prewencji uratował mężczyznę, który na terenie szpitala rzucił się z drugiego piętra klatką schodową w dół. Natomiast w czerwcu br. udaremniono popełnienie samobójstwa przez 38-latka, który chciał się powiesić. Również w czerwcu br. policjant dąbrowskiej drogówki poprzez udzielenie pierwszej pomocy uratował życie desperatowi, który podciął sobie żyły.

KWP w Krakowie / ic

Powrót na górę strony