Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproponował policjantom łapówkę

Data publikacji 06.12.2007

Policjanci z Bartoszyc zatrzymali pijanego kierowcę tira. Ten, aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo, próbował przekupić funkcjonariuszy. Igor M. trafił do policyjnej celi. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Dziś 20 minut po północy oficer dyżurny bartoszyckiej policji odebrał telefon z informacją, że od miejscowości Osieka w stronę Bartoszyc jedzie nietrzeźwy kierowca tira. Na trasę natychmiast skierował policjanta ze strażnikiem granicznym. Czerwone światło latarki dawane przez funkcjonariuszy nie podziałało na kierowcę. Nie zatrzymał się. Dopiero na widok błyskających "kogutów" radiowozu zdjął nogę z gazu. Od 48-letniego obywatela Rosji który, chwiejąc się wysiadł z ciężarowej chłodni patrol wyraźnie wyczuł alkohol. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało ponad 2,5 promila alkoholu.

Po badaniu 48-latek chcąc ratować skórę, zaproponował funkcjonariuszom pieniądze. Zapewniał, że zamknie samochód i pójdzie spać. Mimo, że policjant uprzedzał Rosjanina, że popełnia kolejne przestępstwo kierowca nie zrezygnował z próby przekupstwa. W efekcie na miejsce kontroli wezwano holownik, który ciężarówkę odstawił na parking. Igor M. trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy dwa zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony