Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy kilogramy dopalaczy i broń zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 14.09.2015

Funkcjonariusze z WRD Komendy Powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej wspólnie z policjantami z Gdańska zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli podejrzaną substancję. Jak się okazało były to ponad trzy kilogramy dopalaczy. Policjanci znaleźli też broń i amunicję.

Kilka dni temu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, współpracujący z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP Gdańsk zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi. Kierującym był  27-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Wraz z nim w samochodzie podróżowała 24-letnia kobieta. Podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli kartonowe pudełko, w którym znajdowała się biała substancja. Jak wykazały badania, było to ponad 3 kilogramy „dopalaczy".

Policjanci podejrzewali, że mogą to być „dopalacze". Pudełko wraz z zawartością zostało zabezpieczone do badań. W ramach dalszych czynności, policjanci przeszukali mieszkania 27-latka i jadącej z nim kobiety. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli pistolet z magazynkiem i amunicją. Policjanci znaleźli też i zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 24 tys. zł. Jak podejrzewali, pieniądze mogły pochodzić z handlu „dopalaczami".

Zatrzymany  27-latek odpowie za posiadanie broni palnej bez zezwolenia i wyrabianie lub wprowadzanie szkodliwych dla zdrowia substancji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP w Radomiu / ic

Powrót na górę strony