Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13 letni wielbiciel luksusowych samochodów

Data publikacji 06.12.2007

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 13 letniego Marcina M. podejrzanego o kradzież mercedesa. To kolejna kradzież samochodu przez tego nastolatka. Po zgłoszeniu kradzieży auta funkcjonariusze byli pewni, że to sprawka Marcina. Nie pomylili się.

Wczoraj rano do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie zadzwonił mężczyzna i powiadomił o kradzieży mercedesa. Do przestępstwa doszło chwilę wcześniej. Pokrzywdzony auto pozostawił tylko na chwilę przed sklepem meblowym. Sam w tym czasie przenosił zakupione meble.

Niestety, w samochodzie przez nieuwagę pozostawił kluczyki i część zakupionego właśnie fotela. Kiedy właściciel po raz kolejny wszedł do sklepu, dwóch młodych chłopców wsiadło do Mercedesa. Złodzieje szybko odjechali. Skradziony samochód porzucili pod Giżyckiem. Do Kętrzyna wrócili taksówką. Z auta zabrali nawet siedzisko dopiero co kupionego fotela. Ponieważ chłopcy nie zapłacili za kurs i uciekli, taksówkarz zawiadomił Policję.

Po krótkich poszukiwaniach policjanci zatrzymali 13 letniego Marcina M, który jest doskonale znany miejscowym funkcjonariuszom. W ostatnim czasie ukradł trzy samochody i ciągnik. Drugiego sprawcę – 14 letniego Przemysława M. przyprowadziła matka.

Obaj chłopcy po raz kolejny staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Powrót na górę strony