Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 500 porcji marihuany u kierującego

Data publikacji 15.09.2015

Policjanci z powiatu świdnickiego podczas pełnionej służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. W trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności mężczyzna nagle odrzucił pod pojazd woreczek i zaczął się nerwowo zachowywać. Okazało się, że powodem jego zdenerwowania była znaleziona marihuana w ilości blisko 500 porcji handlowych. W związku z tym podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem. Mężczyzna w trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności nagle odrzucił woreczek pod pojazd i zaczął się nerwowo zachowywać. W związku z tym policjanci dokładnie sprawdzili, co jest prawdziwą przyczyną takiej reakcji. Jak się później okazało 32-latek przewoził ze sobą susz roślinny. Z zabezpieczonej przez funkcjonariuszy ilości można było uzyskać blisko 500 porcji handlowych marihuany. Ponadto od kierującego pobrano krew do badań na zwartość środków odurzających. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie śledczy wyjaśniają wszystkie szczegóły tej sprawy w tym również to, czy zatrzymany nie zajmował się dystrybucją narkotyków. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie środków odurzających grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ic

Powrót na górę strony