Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koniec grupy oszustów bankowych

Data publikacji 06.12.2007

Policjanci rozbili grupę oszustów wyłudzających kredyty na podstawie fałszywych dokumentów. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku w jednym z krośnieńskich banków. Teraz grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Pięciu mężczyzn, zatrzymanych we wtorek przez policjantów z Krosna Odrzańskiego usłyszało wczoraj zarzuty usiłowania i wyłudzenia kredytu. Osoby te są podejrzane o wyłudzanie kredytów bankowych na podstawie nieprawdziwych zaświadczeń o zatrudnieniu. Jeden z zatrzymanych, 24-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego, na założoną przez siebie firmę, która nie prowadziła działalności, wystawiał zaświadczenia o zarobkach pozostałym wspólnikom. Ci, na podstawie fałszywych dokumentów, wyłudzali kredyty a następnie dzielili się pieniędzmi. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy w jednym z krośnieńskich banków usiłowali wyłudzić 20 tys. zł. kredytu. Policjanci podejrzewają, że od momentu rozpoczęcia działalności firmy, tj. od czerwca tego roku, mężczyźni mogli wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli sprzęt RTV oraz gotówkę, mogącą pochodzić z przestępstwa.

Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat, zamieszkali w Krośnie i Gubinie. Za tego typu przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj policjanci skierują do Prokuratury wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn.

Powrót na górę strony