Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież paliwa

Data publikacji 06.12.2007

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od kilku tygodni kradli paliwo ze zbiorników samochodowych. Śledczy ustalili, że ich łupem padło ponad 215 litrów benzyny o wartości około 900 złotych. Kolejni złodzieje wpadli na gorącym uczynku w ręce funkcjonariuszy ze Świecia. Jeden ze sprawców, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował mundurowym łapówkę. Wszyscy trafili do aresztu.

Policjanci z komendy miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli samochód, którym jechało dwóch młodych mężczyzn. Podczas legitymowania w aucie stróże prawa znaleźli dwa kanistry, młotek i zaostrzony pilnik. Jak podejrzewali, mogły one służyć młodym ludziom do kradzieży paliwa ze zbiorników samochodowych. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy ustalili, że popełnili oni co najmniej 10 takich kradzieży. Złodzieje działali najczęściej w dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu. W sumie ukradli ponad 215 litrów paliwa o wartości ponad 900 złotych.

Kolejni złodzieje benzyny wpadli w ręce policjantów ze Świecia. Kilka minut przed godziną 11 pracownik jednej ze stacji paliw w powiecie świeckim poinformował dyżurnego, że z samochodu zaparkowanego nieopodal stacji dwaj mężczyźni prawdopodobnie kradną paliwo. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol z prewencji. Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei. Jeden z nich, chcąc uniknąć odpowiedzialności, zaproponował policjantom łapówkę. Obaj zostali zatrzymani. Wkrótce staną przed sądem.

Powrót na górę strony