Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji

Data publikacji 16.09.2015

Już po raz szósty Krynica Zdrój zaprosiła biegaczy oraz kibiców z Polski oraz zagranicy na Festiwal Biegowy. Reprezentacja tysięcy biegaczy, która odpowiedziała na zaproszenie, stworzyła niezapomnianą atmosferę zmieniając miasto na kilka dni w biegową stolicę Polski.

Pasjonaci tego rodzaju aktywności w ciągu trzech dni festiwalu pomiędzy 11 a 13 września br. mogli wziąć udział w ponad 20 różnych biegach, dla przykładu Biegu kobiet, Biegu przebierańców, czy Biegu w krawacie.

Program festiwalu przygotowany był jednak tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie w zależności od własnych możliwości i przygotowania. Dlatego pojawiły się takie biegi jak Iron Run,  Bieg 7 Dolin – ultramaraton na dystansie 100km, Ultramaraton na dystansie 64 km,  Bieg górski na dystansie 34 km Maraton,  Półmaraton,  Bieg na dystansie 15 kilometrów, Bieg na Jaworzynę, czy Bieg Nocny.

W tej największej imprezie biegowej w Polsce od lat biorą udział również policjanci i inni funkcjonariusze służb mundurowych a także żołnierze. Dlatego też w ramach jednego z najpopularniejszych biegów festiwalu Życiowej Dziesiątki, odbył się również Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji, o Puchar Komendanta Głównego Policji. Rozszerzony program Życiowej Dziesiątki pozwolił na sportową rywalizację w gronie policjantów, strażaków, celników, żołnierzy, funkcjonariuszy służby więziennej, czy straży granicznej. Prawo do startu zgodnie z regulaminem mieli zarówno funkcjonariusze i żołnierze, jak też wszyscy pracownicy cywilni formacji mundurowych. Bieg zorganizowała Komenda Główna Policji i IPA.

Trasa najszybszego biegu w Polsce na dystansie 10 kilometrów przebiegała z Krynicy Zdroju do Muszyny i prowadziła przez cały czas z górki, opadając pomiędzy startem, a metą o 128 metrów. Biegacze mogli podziwiać malownicze górskie krajobrazy w promieniach dopisującego przez cały dzień słońca.

Uroczyste wręczenie nagród i pucharów Komendanta Głównego Policji odbyło się na scenie Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie w Muszynie.  W  imieniu Komendanta Głównego Policji  nagrody wręczał insp. Paweł Dzierżak – I Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, mł. insp. Krzysztof Tybor – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu oraz insp. Andrzej Kuczyński – koordynator Komendanta Głównego Policji ds. sportu i rekreacji w Policji.

Najszybszą zawodniczką w Biegu Mundurowych była Anna Ficner (36:07), policjantka Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, a najszybszym zawodnikiem Szymon Kulka z Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, który ustanowił swój rekord życiowy na tym dystansie (28:31). Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że Szymon klasyfikowany w ramach biegu głównego Życiowej Dziesiątki okazał się najszybszym z polskich zawodników zajmując trzecie miejsce za startującymi w biegu Kenijczykami.

Na scenie Centrum Rekreacji i Sportu w Muszynie wyróżniono też najlepszych policyjnych sportowców, za ich wybitne osiągniecia, a szczególnie za reprezentowanie polskiej Policji w zawodach sportowych i turniejach w Europie i na świecie. Nagrody ufundowane przez organizatora Festiwalu Biegów otrzymali:

 • Piotr Pacholski – kapitan reprezentacji polskiej Policji w piłce nożnej. Sierżant Policji pełniący na co dzień służbę w Ogniwie Patrolowo Interwencyjnym Komisariatu Policji w Czerwionce Leszczynach wielokrotnie reprezentował polską Policję w meczach na turniejach krajowych i międzynarodowych. Dziesiątki meczów z policyjną reprezentacją Piotr rozegrał z opaską kapitana, zdobywając brązowy medal mistrzostw Europy w Wilnie, srebrny medal w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Mołdawii. Zaangażowanie Piotra Pacholskiego przyczyniło się do zwycięstwa nad mistrzami świata - reprezentacją niemieckiej Policji w piłce nożnej - w meczu międzypaństwowym w 2014 roku.
 • Andrzej Kocyła – funkcjonariusz Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu, który jest czterokrotnym mistrzem świata służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc, mistrzem Europy służb mundurowych i jedenastokrotnym mistrzem Polski. Andrzej jest trzykrotnym rekordzistą świata, z wynikami 220, 230 i 238 kg. Ten ostatni rekord, którzy został ustanowiony w 2013 roku w Belfaście, nie został dotąd pobity.
 • Piotr Pietraschke – pełniący służbę w Szkole Policji w Słupsku, to policyjny długodystansowiec, który wielokrotnie reprezentował Polską Policję w różnych biegach: ulicznych, przełajowych czy maratonach w Polsce i za granicą. Wielokrotny medalista i multimedalista zarówno indywidualny, jak i w kategorii drużynowej. Mistrz Polski Policji w maratonie, zwycięzca Maratonu Komandosa. Zajął czwarte miejsce w maratonie Mistrzostw Europy Policji w Grazu.

W ramach Festiwalu odbyło się wiele ciekawych spotkań, wykładów, czy też koncertów. Policjanci małopolskiego garnizonu Policji wystawili stoisko edukacyjne, zaprezentowali pokaz taktyki i techniki interwencji oraz przeprowadzili wykłady na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych.

W piątkowy wieczór, 11 września br., na scenie zlokalizowanej w Głównej Pijalni Wód Mineralnych w Krynicy Zdroju wręczenie nagród uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policyjni muzycy dali na zakończenie wieczoru wspaniały koncert muzyki rozrywkowej, oklaskiwany gorąco przez publiczność.

(Gabinet KGP / mw)

 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
 • Ogólnopolski Bieg Mundurowych z okazji 25-lecia Ustawy o Policji
Powrót na górę strony