Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano lekarkę podejrzaną o korupcję

Data publikacji 17.09.2015

Policjanci zatrzymali 75-latkę pracującą jako lekarz specjalista w przychodni. Kobieta podejrzana jest o przyjęcie łapówek od ponad 100 osób. Dotychczas przyznała się do ponad 160 takich przypadków. Zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów od pewnego czasu docierały informacje od pacjentów, że w jednym ze specjalistycznych gabinetów dochodzi do przypadków korupcji. Przyjrzeli się dokładniej temu zgłoszeniu. Pod lupę wzięte zostały wszystkie wizyty lekarskie. Ustalono, że w ponad 160 przypadkach pacjenci wręczyli lekarce łapówki za otrzymane świadczenia lekarskie. 

Po zatrzymaniu kobieta do wszystkiego się przyznała i złożyła stosowne wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec niej poręczenie majątkowe i zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych grzywien.

75-latce grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku karę poniosą również osoby wręczające łapówki - polskie prawo nakłada taką samą odpowiedzialność na osobę, która wręcza korzyść majątkowa, jak i ją przyjmuje. Łącznie ponad 100 osób zostanie niebawem wezwanych do prokuratury i będzie musiało złożyć stosowne wyjaśnienia.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony