Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli ponad 7 ton złomu

Data publikacji 06.12.2007

Krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy kradli złom z wagonów stojących na bocznicy kolejowej w Krośnie. Na charakterystyczne elementy zwrócili uwagę pracownicy punktu skupu złomu, w którym złodzieje chcieli sprzedać swoje łupy. Teraz Krystian D. i Patryk D. poniosą odpowiedzialność za swoje czyny.

Wczoraj do jednego z krośnieńskich punktów skupu złomu zgłosiło się dwóch młodych mężczyzn. Chcieli tam sprzedać około 700 kg metalowych elementów. Wśród oferowanych przez nich do sprzedaży były charakterystyczne płyty. Pracownicy skupu podejrzewali, że mogą one pochodzić ze stojącego na bocznicy wagonu. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że mogą mieć problemy ze zbyciem charakterystycznych elementów, uciekli porzucając kłopotliwy towar.

Pracownicy skupu złomu od razu powiadomili Policję. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy i zaczęli szukać podejrzanych mężczyzn. Jak się okazało, charakterystyczne elementy metalowe chcieli sprzedać dwaj bracia, Krystian D. i Patryk D. W pobliżu ich domu mundurowi znaleźli ponad 6 ton złomu. Część była już załadowana na samochód i przygotowana do wywiezienia.

Obaj bracia zostali zatrzymani. Krystian D. trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kradzież, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Nieletni Patryk odpowie za ten czyn przed sądem rodzinnym.

Policjanci ustalili już, że sprawcy okradali wagony ze złomem, stojące na bocznicy kolejowej w Krośnie. Dopiero wczoraj zdecydowali się na sprzedaż łupu. Śledczy badają od kiedy trwał ten przestępczy proceder.

Powrót na górę strony