Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany vw o wartości 200 tys. zł

Data publikacji 17.09.2015

Dzięki skutecznym działaniom strzeleckich policjantów i strażników granicznych skradziony volkswagen california o wartości 200 tys. zł wróci do właściciela. Kierowca skradzionego auta nie zatrzymywał się do kontroli, chwilę później wypadł z drogi na jednym z zakrętów. Został zatrzymany, kiedy próbował uciekać pieszo.

Sytuacja miała miejsce w środę (16 września br.) na drodze prowadzącej z Gorzowa w kierunku Strzelec Krajeńskich. Patrolujący ten odcinek strażnicy graniczni zauważyli volkswagena na polskich numerach rejestracyjnych nabierając podejrzeń co do jego pochodzenia. Kierowca pomimo wydawanych poleceń nakazujących zatrzymanie kontynuował jazdę. Strażnicy ruszyli za volkswagenem, jednocześnie poinformowali strzeleckich policjantów o całej sytuacji. W Przyłęgu kierowca nie opanował auta i na jednym z łuków wypadł z drogi. Dalej młody mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Po krótkiej penetracji policjanci i strażnicy graniczni znaleźli kierowcę volkswagena ukrywającego się w zaroślach niedaleko drogi. Okazało się, że to 36-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, karany wcześniej za podobne przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do strzeleckiej komendy. Jak się okazało, samochód, którym jechał, skradziono kilkanaście godzin wcześniej na terenie Niemiec. 

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Odzyskany VW o wartości 200 tys. zł
  • Odzyskany VW o wartości 200 tys. zł
  • Odzyskany VW o wartości 200 tys. zł
  • Odzyskany VW o wartości 200 tys. zł
  • Odzyskany VW o wartości 200 tys. zł
  • Funkcjonariusze z zatrzymanym
Powrót na górę strony