Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli skradzione auta marki Porsche

Data publikacji 17.09.2015

Gdańscy policjanci odzyskali skradzione na terenie Szwecji i Niemiec trzy porsche o łącznej wartości ok. 700 tys. zł. W jednym z warsztatów zabezpieczono również kolejne trzy porsche i volkswagena t5, w których biegły wstępnie stwierdził ingerencję w pola numerowe VIN. W związku ze sprawą zatrzymano także 40-letniego właściciela warsztatu spod Gdańska. Szacunkowa wartość wszystkich odzyskanych i zabezpieczonych przez gdańskich mundurowych pojazdów wynosi nie mniej niż 1,4 mln zł.

Wczoraj (16.09.br.) kryminalni z wydziału do walki z przestępczością samochodową z gdańskiej komendy miejskiej przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas tej akcji funkcjonariusze sprawdzili 40-letniego mężczyznę co do którego mieli informację, że przechowuje skradzione pojazdy.

W trakcie tych działań na jednym z parkingów w Gdańsku funkcjonariusze odnaleźli porsche cabrio warte ok. 250 tys. zł., które skradziono z terenu Szwecji oraz porsche 4s o wartości ok. 200 tys. zł., w którym biegły stwierdził ingerencję w pole numerowe VIN. Pracując dalej nad tą sprawą, niedaleko Gdańska, w warsztacie należącym do 40-letniego mężczyzny, kryminalni zabezpieczyli kolejne trzy porsche i jednego vw t5. Biegły wstępnie stwierdził w nich ingerencję w pola numerowe VIN. Dodatkowo jeden z samochodów marki Porsche miał przytwierdzone tablice należące do innego pojazdu, a volkswagen posiadał numer VIN, na który już wcześniej zarejestrowano inny samochód w Polsce. Wartość tych pojazdów oszacowano na ok. 500 tys. zł. Dwa pozostałe skradzione porsche znaleziono w garażach w miejscu zamieszkania 40-latka. Ustalono, że te samochody zostały skradzione z terenu Niemiec w 2014 i 2015 roku.

Łączna wartość wszystkich zabezpieczonych samochodów wynosi nie mniej niż 1,4 mln zł.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 40-letniego właściciela warsztatu. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalić dokładne okoliczności kradzieży aut i paserstwa. Dziś materiały zostaną przekazane do prokuratury. Funkcjonariusze będą też wnioskować o tymczasowe aresztowanie 40-latka.

Za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności natomiast przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • Zabezpieczone skradzione auta
  • Zabezpieczony skradziony vw
  • Zabezpieczone skradzione auta

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 13.75 MB)

Powrót na górę strony