Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione ciągniki

Data publikacji 17.09.2015

Kryminalni z Kościana zatrzymali ośmiu mężczyzn. Mają oni związek z kradzieżami dokonywanymi w gospodarstwach rolnych. Łupem sprawców padły cztery ciągniki rolnicze, olej napędowy i inny sprzęt rolniczy. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz zatrzymani będą odpowiadać przed sądem za swoje czyny.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kościanie ustalili i zatrzymali siedmiu sprawców kradzieży i mężczyznę, który kupował od nich skradzione mienie. Działali oni od kwietnia 2014 r. do sierpnia br. na terenie trzech powiatów: kościańskiego, poznańskiego oraz grodziskiego. Dopuścili się łącznie dziesięciu przestępstw: trzech włamań i siedmiu kradzieży z terenu gospodarstw rolnych.

Łupem sprawców padały różnego rodzaju sprzęty rolnicze. Mężczyźni ukradli między innymi cztery ciągniki rolnicze, podnośnik hydrauliczny, spawarkę - migomat oraz kilkaset litrów oleju napędowego. Pokrzywdzeni łączną wartość utraconego mienia oszacowali na kwotę około 60 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy działali wspólnie. Skradzione mienie sprzedawali mężczyźnie, który zakupiony sprzęt użytkował we własnym gospodarstwie rolnym.

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 19 do 57 lat są mieszkańcami powiatów kościańskiego, poznańskiego, średzkiego i grodziskiego. Sześciu z nich już wcześniej miało konflikt z prawem. Wszyscy podejrzani usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanych im czynów. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia i zwrócili je pokrzywdzonym. Teraz za przestępstwa, których się dopuścili, zatrzymani odpowiedzą przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Odzyskany przez policjantów ciągnik
  • Odzyskana kabina ciągnika
  • Inny ze skradzionych i odzyskanych ciągników
Powrót na górę strony