Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mikołajki z policjantami

Data publikacji 06.12.2007

Dzisiaj na drogach województwa świętokrzyskiego policjantom w trakcie patroli towarzyszyli…Mikołaj i dzieci ze szkół podstawowych. Wszystkich tych, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego, najmłodsi nagradzali maskotką lub laurką. Sprawcy wykroczeń dostawali…rózgi. Tymczasem w Łódzkim Mikołaj w towarzystwie sympatycznych policjantów wyruszył w okolice szkół w Łodzi, Pabianicach, Zgierzu i Koluszkach.

Wraz ze swoimi pomocnikami pod lupę wziął najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jeżeli dziecko prawidłowo odpowiedziało na pytanie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drogach, otrzymało słodki upominek i inne prezenty.


Inaczej Mikołajki obchodzili policjanci z Radomia. W dwóch radomskich szpitalach odbyła się akcja "Czytamy dzieciom". Bajki dla dzieci czytali: zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu nadkom. Rafał Batkowski, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Tomasz Cybulski i współpracujący z nim policjanci z wydziału.

Na drogach lubuskiego pojawił się natomiast Polikołaj. Akcja "Polikołaj" w Zielonej Górze rozpoczęła się 7 lat temu i spotkała się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców i kierujących. Jest to doskonała okazja do wyróżnienia kierowców, którzy na co dzień jeżdżą zgodnie z przepisami, a tym samym dają dobry przykład innym.
Akcja jest prowadzona wspólnie z gazetą "Superexpress", radiem "Eska" i Stowarzyszeniem Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych.

Dolnośląscy policjanci w trakcie zabawy mikołajkowej zorganizowanej dla dzieci w przedszkolu integracyjnym w Głogowie wręczyli dzieciom  prawie półtorametrową maskotkę Komisarza Lwa i słodycze.

  • Kielce
  • Radom
  • Łódź
  • Wrocław
  • Gorzów Wlkp.
  • Koluszki
Powrót na górę strony