Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani handlarze dopalaczami

Data publikacji 17.09.2015

Policjanci z komendy w Częstochowie zatrzymali cztery osoby związane z rozprowadzaniem niebezpiecznych dla życia i zdrowia dopalaczy. Wśród zatrzymanych osób są dwie siostry, które wprowadzały zakazane substancje do obrotu. Podczas przeszukania śledczy zabezpieczyli 120 gramów substancji psychoaktywnych oraz ponad 250 porcji amfetaminy. Zarzut dostarczania tych środków do dalszego rozprowadzania usłyszał 26-letni mężczyzna.

Policjanci z Częstochowy, realizując czynności w sprawie wprowadzania do obrotu dużej ilości substancji psychotropowych, weszli do jednego z mieszkań w Częstochowie. Podczas przeszukania przebywających tam kobiet odnaleźli duże ilości niebezpiecznych dla życia i zdrowia substancji. U 54-letniej kobiety oraz jej 41-letniej siostry zabezpieczyli łącznie ponad 120 gramów substancji psychoaktywnych i ponad 250 działek dilerskich amfetaminy.

Dodatkowo stróże prawa zabezpieczyli woreczki dilerskie, wagę oraz pieniądze świadczące o rozprowadzaniu niebezpiecznych środków przez zatrzymane kobiety. Siostry usłyszały zarzut wspólnego działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, poprzez wprowadzenie do obrotu substancji psychotropowych. Wobec zatrzymanych, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozorów policyjnych.

Śledczy ustalili również i zatrzymali 19-letnią kobietę, która pośredniczyła w dostarczaniu środków odurzających oraz 26-letniego częstochowianina, który dostarczał kobietom narkotyki. Dzisiaj mężczyzna stanie przed prokuratorem, który zdecyduje o jego dalszym losie.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.54 MB)

Powrót na górę strony