Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane pijane matki

Data publikacji 06.12.2007

Policjanci z Bełchatowa w jednym z mieszkań przy ulicy Czyżewskiego zatrzymali nietrzeźwą matkę i jej 21-letnią córkę. Obie zamiast opiekować się swoim potomstwem, piły alkohol. Starszymi dziećmi zaopiekowała się sąsiadka. Najmłodsze zostało umieszczone w bełchatowskim szpitalu. Kobiety odpowiedzą teraz za narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do 5 lat więzienia.

Wczoraj wieczorem policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ulicy Czyżewskiego. Funkcjonariuszy zawiadomił anonimowy świadek, który słyszał odgłosy libacji alkoholowej i płacz dzieci. W lokalu mundurowi zastali 46-letnią kobietę i jej 21-córkę. Obie piły alkohol. W mieszkaniu znajdowały się dzieci obydwu kobiet: 5-miesięczna pociecha 21-latki oraz czworo dzieci jej matki w wieku 15,13,9 i 5 lat.

Badanie alkomatem wykazało, że kobiety są pijane. Obie miały we krwi ponad 2 promile. Trafiły więc do izby wytrzeźwień. Starszymi dziećmi zaopiekowała się sąsiadka, zaś najmłodsze zostało umieszczone w bełchatowskim szpitalu. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia swoich dzieci grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony