Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia z zarzutami

Data publikacji 17.09.2015

Dwaj bracia, zatrzymani w Zielonej Górze, posiadali w domu 2,6 kg suszu konopi indyjskich oraz 30 kg tytoniu. Na piętrze domu znajdowało się pomieszczenie przygotowane do uprawy konopi. Jeden z mężczyzn był również poszukiwany przez policję.

Zielonogórscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w ubiegłym tygodniu weszli do jednego z domów jednorodzinnych w Zielonej Górze. Dom dzieliło dwóch braci. Okazało się, że na parterze znajdują się kartony z 30 kilogramami tytoniu przygotowywanego do sprzedaży. Większą niespodziankę policjanci odkryli na piętrze domu. Było tam specjalne pomieszczenie wyłożone folią i z zainstalowanymi lampami do ogrzewania roślin konopi indyjskich. W kartonach znajdował się zebrany już „plon” – 2,6 kg suszu konopi.

Jeden z braci był obecny w domu i przyznał się, że tytoń należy do niego. Został zatrzymany przez policjantów i przekazany funkcjonariuszom Służby Celnej.  24-latek odpowie za nielegalne posiadanie produktów objętych nadzorem akcyzowych, za co grozi mu wysoka grzywna. Drugi z braci, który ukrywał się przed policją, następnego dnia został zatrzymany przez zielonogórskich policjantów i odwieziony do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze. 21-latek odpowie za nielegalną uprawę konopi w znacznych ilościach, za co grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony