Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pędził ponad 140 km/h

Data publikacji 17.09.2015

Dzięki czujności policjantów ze strzeleckiej drogówki udało się przerwać niebezpieczną jazdę 47-letniego kierowcy. Mężczyzna, jadąc z Niemiec, pędził ponad 140 km/h drogą krajową nr 22. Okazało się również, że mężczyzna ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne – tak trzeba scharakteryzować zachowanie 47-letniego kierowcy, który pijany pędził ponad 140 km/h. Mężczyzna wpadł w środę (16 września br.) na drodze krajowej nr 22 niedaleko Dobiegniewa.

Kilka minut przed godziną 11:00 policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli osobowego seata jadącego z nadmierną prędkością. Mundurowi nabrali również podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Pomiar prędkości wskazał, że auto pędzi ponad 140 km/ h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90. To jednak nie koniec niebezpiecznych zachowań tego kierowcy. Zaraz po zatrzymaniu do kontroli policjanci wyczuli od kierowcy seata woń alkoholu. Badanie wykazało prawie dwa promile. Kierowca tłumaczył, że alkohol pił dzień wcześniej do późnego wieczora, a następnego dnia wcześnie rano wsiadł za kierownicę, przejeżdżając kilkaset kilometrów. Przyznał również, że kupił kilka piw, które wypił po drodze.

Jego niebezpieczna jazda mogła zakończyć się tragicznie. Tylko dzięki czujności strzeleckich policjantów udało się ją przerwać. Mundurowi zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Samochód, którym podróżował trafił na policyjny parking. Warto również wspomnieć, że całą interwencję zarejestrowały kamery ekipy „Uwaga! Pirat”, która w tym czasie przygotowywała materiał do kolejnego odcinka programu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi zakaz prowadzenia pojazdów i dwa lata więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 709.78 KB)

Powrót na górę strony