Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrowscy kryminalni zlikwidowali 2 plantacje konopi indyjskich

Data publikacji 18.09.2015

Ostrowscy kryminalni w wyniku realizacji wcześniejszych ustaleń zlikwidowali 2 plantacje konopi indyjskich. Sadzonki rosły pod folią na terenie posesji 28-letniego mieszkańca gminy Wąsewo. Jak wynika z szacunków, po wysuszeniu 28-latek mógłby uzyskać z roślin nawet kilka tysięcy "działek". Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości suszu.

Ostrowscy kryminalni w wyniku wcześniejszych ustaleń przeszukali posesję należącą do 28-letniego mieszkańca gminy Wąsewo. W trakcie przeszukania natrafili na rosnące pod folią sadzonki konopi indyjskich. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 101 sadzonek w wysokości od kilku centymetrów do nawet 2 metrów.

Jak wynika z szacunków, po wysuszeniu 28-latek mógłby uzyskać z roślin nawet kilka tysięcy "działek". Na poczet kary i grzywny zabezpieczono samochód 28-latka który odpowie z art 63 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę mogącą dostarczyć w znacznej ilości ziele konopi innych niż włókniste, za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

  • Plantacja konopi
  • Plantacja konopi
Powrót na górę strony