Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci z KWP we Wrocławiu ujawnili w jednym z wynajmowanych domów na terenie powiatu wrocławskiego linię produkcyjną do wytwarzania tzw. dopalaczy. Na miejscu znaleziono środki oraz urządzenia służące do ich produkcji. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 26 kg różnego rodzaju substancji, gdzie po zbadaniu okazało się, że blisko 6 kg z nich to narkotyki. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na ponad 220 tys. zł., ale biorąc pod uwagę inne ujawnione w tym miejscu preparaty można przyjąć, że wartość całkowita wyprodukowanych substancji wyniosłaby około 1 mln zł. Do sprawy zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uzyskali informację, z której wynikało, że jeden z najemców lokalu znajdującego się w powiecie wrocławskim może zajmować się handlem narkotykami. Działania prowadzone były przy udziale funkcjonariuszy z KMP we Wrocławiu oraz oddziału Celnego Portu Lotniczego we Wrocławiu.

W związku z tym policjanci pojechali na miejsce, aby sprawdzić informację. W pomieszczeniach kuchennych domu jednorodzinnego policjanci ujawnili linię produkcyjną tzw. dopalaczy. Znajdowały się tam urządzenia w postaci mikserów, moździerzy, zgrzewarki, wagi elektronicznej a także masek ochronnych na twarz. Ponadto znaleziono kilkanaście worków z zielonym suszem roślinnym, białą substancję, kilkadziesiąt pakietów zapakowanych w folię termozgrzewalną gotowych już do wysyłki. W ynajmowanym domu przebywało dwóch mężczyzn w wieku 36 i 61 lat.

W kolejnych pomieszczeniach domu ujawniono znaczne ilości różnych substancji chemicznych oraz kolejny susz roślinny koloru zielonego, który znajdował się również w łazience i innych miejscach na podgrzewanych elektrycznie suszarkach. Dodatkowo ujawniono kilkanaście worków strunowych z substancjami krystalicznymi. Zabezpieczono także komputer oraz telefony komórkowe.

Natychmiast powiadomiono Państwową Inspekcję Sanitarną, której pracownicy wydali decyzję o zakazie prowadzenia działalności.

W sumie zabezpieczono ponad 26 kg różnego rodzaju substancji, gdzie po zbadaniu okazało się, że blisko 6 kg z nich to narkotyki. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to kwota ponad 220 tys. zł, ale biorąc pod uwagę inne ujawnione w tym miejscu preparaty można przyjąć, że wartość całkowita wyprodukowanych substancji wyniosłaby około 1 mln złotych.

Zatrzymani w tej sprawie 36 i 61-letni mężczyźni podejrzewani są o wytwarzanie i produkcję dopalaczy oraz posiadanie zabronionych substancji.

Obecnie funkcjonariusze zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy. Za posiadanie środków odurzających wznacznej ilości grozi kara pozbawienia wolności do 10, a za wprowadzanie ich do obrotu nawet do 12 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy
  • Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy
  • Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy
  • Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy
  • Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy
  • Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy

Film Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy

Pobierz plik Zlikwidowana linia produkcyjna dopalaczy (format mp4 - rozmiar 17.09 MB)

Powrót na górę strony