Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalna fabryka tytoniu zlikwidowana

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej ujawnili nielegalną fabrykę przerobu liści tytoniowych. Dwóch braci, którzy trudnili się tym procederem, stróże prawa zastali w momencie kiedy zajmowali się swoją nielegalną działalnością. W budynku oraz w samochodzie znajdującym się na terenie ich posesji w Końskich ujawniono i zabezpieczono 710 kg suszu tytoniowego oraz 170 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Szacuje się, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłyby 650 tys. zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego koneckiej komendy już od jakiegoś czasu podejrzewali dwóch braci, że mogą zajmować się nielegalnym przerobem liści tytoniowych. Wczoraj w godzinach popołudniowych wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Kielcach sprawdzili swoje przypuszczenia. Jak się okazało, były one niezwykle trafne. Kryminalni zastali braci w momencie, gdy zajmowali się swoją nielegalną działalnością.

W trakcie przeszukania budynku gospodarczego oraz samochodu znajdujących się na terenie posesji ujawniono i zabezpieczono 710 kg suszu tytoniowego oraz 170 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a także maszynę do przerobu liści tytoniowych i specjalne preparaty chemiczne do nawilżania oraz aromatyzowania tytoniu.

Bracia, 34 i 45-latek wstępnie przyznali się do swojej nielegalnej działalności. Ponadto okazało się, że mężczyźni w przeszłości zajmowali się już sprzedażą tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Teraz Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych przez nich podatków poniósłby straty w wysokości 650 tys. zł.

Obaj zatrzymani za wytwarzanie i posiadanie bez zezwolenia wyrobów akcyzowych odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia i wysoka kara grzywny.

(KWP w Kielcach / mw)

  • Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu
  • Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu
  • Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu
Powrót na górę strony