Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mięso skażone włośnicą – policjanci szukają świadków

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące mięsa zakażonego włośnicą. 38-letni mieszkaniec Radomia przyniósł próbki mięsa dzika do sanepidu i poprosił inspektorów o zbadanie. Jednak nie czekając na wynik badania mięso sprzedał.

Policjanci z Komisariatu II otrzymali zgłoszenie z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Radomiu dotyczące skażonego mięsa włośnicą. 38-letni mieszkaniec Radomia przyniósł próbki mięsa dzika do sanepidu i poprosił inspektorów o zbadanie.

Okazało się, że mężczyzna nie czekając na wynik badania, sprzedał dziczyznę. W okresie od 10 do 14 września br. 38-latek wprowadził do obrotu około 1000 kg takiego mięsa najprawdopodobniej restauratorom w Warszawie i jej okolicach.

38-letni mężczyzna został zatrzymany. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

Ostrzegamy, aby nie kupować i nie spożywać dziczyzny niewiadomego pochodzenia. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy proszone są o kontakt z policjantami z KP II przy ulicy Radomskiego osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 48 345 33 11 i 997, a także z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Radomiu przy ul. Warzywnej 20.

KWP w Radomiu / ic

Powrót na górę strony