Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał starsze osoby na cmentarzu

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże, do których dochodziło na cmentarzu komunalnym w Malborku. Mężczyzna kradł pozostawione tam torebki damskie. Łupem złodzieja padły pieniądze, telefony i dokumenty należące przeważnie do starszych osób. Za kradzież zatrzymanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w ostatnim okresie odnotowali liczne kradzieże damskich torebek, do których dochodziło na miejscowym cmentarzu komunalnym. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca działał  według wcześniej ustalonego planu. Przychodził na cmentarz, obserwował samotne starsze kobiety, a następnie niepostrzeżenie kradł ich torebki.

Intensywna praca kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 26-letniego mieszkańca miasta. Straty, jakie powstały na skutek jego przestępczych działań zostały wstępnie oszacowane na kilka tysięcy złotych. Zgromadzone przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie siedmiu zarzutów kradzieży. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec podejrzanego 26-latka aresztu tymczasowego.   

(KWP w Gdańsku / mw)

  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony