Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To ciężka praca dla twardych gliniarzy

Data publikacji 06.12.2007

- Wiem i Wy doskonale wiecie, jak ciężkie zadania przed wami stoją. Wielu z Was jedzie na tę misję po raz kolejny. Jesteście więc doskonale do tego przygotowani - tymi słowy pożegnał Jednostkę Specjalną Polskiej Policji, wiceminister SWiA Adam Rapacki. Komendant Główny Policji nadinsp. Tadeusz Budzik życzył, by funkcjonariusze w Kosowie godnie reprezentowali Polską Policję.

Dziś rano w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wiceminister SWiA Adam Rapacki i Komendant Główny Policji pożegnał 115 policjantów, którzy polecieli już do kosowskiej Mitrowcy. Już po raz 14 policjanci z Polski w ramach misji pokojowej pod egidą ONZ strzec będą spokoju w tej cały czas niespokojnej części Bałkanów.
- Doskonale wiecie, jakie niebezpieczeństwa nas Was czyhają – powiedział wiceminister SWiA Adam Rapacki.
Głos zabrał również Komendant Główny Policji nadinsp. Tadeusz Budzik. – Ktoś, kto nie był w Kosowie nie ma pojęcia, o tym jak wygląda tam praca. To jest ciężka praca dla twardych gliniarzy. Policjanci po uroczystym pożegnaniu przez szefów Policji ruszyli do autobusu i na warszawskie lotnisko Okęcie.

Cała grupa przez najbliższych 6 miesięcy będzie stacjonowała w bazie w Mitrowicy. Policjanci będą brali udział w służbach patrolowych, konwojowych i ochronie strategicznych obiektów. W 14. zmianie weźmie udział 114 policjantów i jedna policjantka. Funkcjonariuszka w Kosowie będzie już po raz drugi. Wcześniej była w ubiegłym roku.

Zanim kandydaci zostali zakwalifikowani do udziału w misji musieli sprostać surowym kryteriom doboru. Te przewidywały między innymi, że kandydat musiał mieć ukończone 25 lat. Niezbędny był również minimum 5 letni okres nienagannej służby, bardzo dobry stan zdrowia oraz predyspozycje psychiczne do służby w warunkach misji. Wyjazd poprzedzony został miesięcznym szkoleniem w Szkole Policji w Słupsku.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 11.91 MB)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.2 MB)

Powrót na górę strony