Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę złodziei samochodów z terenu powiatu chrzanowskiego

Data publikacji 18.09.2015

Libiąscy policjanci wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji Chrzanowie rozbili grupę złodziei samochodów. Przestępcy działali od dłuższego czasu na terenie powiatu chrzanowskiego. Ich łupem padały głównie samochody osobowe marki Fiat CC. Członkowie grupy przestępczej z terenu Trzebini dokonali co najmniej 5 kradzieży pojazdów i motoroweru na terenie powiatu chrzanowskiego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu wspólnie z kryminalnymi z Komendy Powiatowej Policji Chrzanowie zadali cios w przestępczość samochodową z terenu powiatu chrzanowskiego. 15 września br. mieszkaniec Libiąż powiadomił Komisariat Policji o kradzieży z parkingu osiedlowego samochodu osobowego marki Fiat CC.

W toku podjętych czynności policjanci na ulicy Fabrycznej w Trzebini dokonali zatrzymania poruszającego się skradzionym na terenie Libiąża samochodem 17-letniego mieszkańca Trzebini. Zebrane informacje umożliwiły śledczym przygotowanie i zaplanowanie realizacji zatrzymania wytypowanych złodziei samochodu. Podczas realizacji policjanci zatrzymali czterech mieszkańców Trzebini w wieku od 15 do 19 lat, którzy związani byli z paserstwem i kradzieżami pojazdów.

Policjanci namierzyli kryjówkę złodziei. W trakcie przeszukania odnaleziono skradziony na terenie Trzebini motorower, drobne części samochodowe oraz radioodtwarzacze samochodowe. Zabezpieczony na terenie Trzebini skradziony samochód marki fiat po oględzinach trafił do prawowitego właściciela.

W toku prowadzonych czynności zatrzymani sprawcy mieszkańcy Trzebini usłyszeli zarzuty kradzieży samochodów z terenu powiatu chrzanowskiego - w tym kradzieży pojazdów z początku roku 2015, kiedy to na terenie Trzebini, Libiąża i Chrzanowa dokonano kilku kradzieży samochód marki Fiat CC. W prowadzonej sprawie zarzuty paserstwa usłyszał także mieszkaniec Trzebini, a sprawą nieletniego pasera mieszkańca Trzebini zajmie się sąd nieletnich. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Krakowie / ic

Powrót na górę strony