Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólna akcja służb wymierzona w nielegalny hazard

Data publikacji 21.09.2015

Kolejna wspólna akcja służb zakończyła się likwidacją nielegalnego kasyna w centrum handlowym pod Łodzią. Policjanci, celnicy, funkcjonariusze ABW i strażnicy graniczni na gorącym uczynku zatrzymali ośmiu obywateli Wietnamu, którzy grali na pieniądze w pokera amerykańskiego.

Funkcjonariusze łódzkiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Izby Celnej w Łodzi i Straży Granicznej na gorącym uczynku zatrzymali osiem osób narodowości wietnamskiej w wieku od 30 do 50 lat, które zajmowały się nielegalnym hazardem. To już kolejna tego typu realizacja wymierzona w nielegalny hazard na terenie rzgowskiego centrum handlowego. W momencie zatrzymania mężczyźni grali na pieniądze w amerykańskiego pokera.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli broń gazową bez wymaganego pozwolenia. Po przeszukaniu pomieszczenia, w którym urządzono kasyno, wszystkie znajdujące się w nim osoby zostały zatrzymane i przewiezione na przesłuchanie do siedziby Izby Celnej.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty uczestnictwa w nielegalnej grze hazardowej (art. 109 kks). Za ten czyn grozi im kara grzywny.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o grach hazardowych, gra w pokera może odbywać się jedynie w posiadającym koncesję kasynie gry i być organizowana wyłącznie w formie turnieju gry w pokera, na które organizator uzyskał zezwolenie Ministra Finansów.

To nie pierwsza tego typu akcja na terenie rzgowskiego centrum handlowego. Pod koniec ubiegłego roku funkcjonariusze w tym samym miejscu zatrzymali dziewięciu obywateli Wietnamu, którzy także nielegalnie uprawiali hazard.

(CBŚP / mw)

Film Wspólna akcja służb wymierzona w nielegalny hazard

Pobierz plik Wspólna akcja służb wymierzona w nielegalny hazard (format mp4 - rozmiar 7.74 MB)

Powrót na górę strony