Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zleceniodawca przemytu narkotyków w rękach policjantów

Data publikacji 21.09.2015

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich odpowie za zlecenie przywiezienia z zagranicy blisko 3 kilogramów marihuany, a drugi za posiadanie tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zlikwidowali też nielegalną uprawę konopi, z której można by było uzyskać nawet kilkanaście kilogramów narkotyków. Obaj podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

Ta sprawa miał swój początek w lipcu br. kiedy to policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 21-letniego mieszkańca Nowej Sarzyny, którego podejrzewali o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukania, w garażu mężczyzny, ujawniono blisko 3 kilogramy marihuany. Podejrzany 21-latek usłyszał zarzut przywiezienia na teren kraju znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu za to kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyjaśniając skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić dotarli do zleceniodawcy. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Rudnika nad Sanem. To on zapłacił swojemu znajomemu za to, by przywiózł do Polski narkotyki zakupione wcześniej w Holandii. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali innego mieszkańca Rudnika, także 27-latka. Podczas przeszukania ujawniono u niego narkotyki, m.in. ponad 150 tabletek ekstazy.

Ponadto funkcjonariusze z KWP w Rzeszowie ujawnili ukrytą wśród zarośli nielegalną plantację konopii. Zabezpieczono blisko 70 roślin o wysokości sięgającej nawet do 2,5 metra. Wstępnie oszacowano, że z zabezpieczonych konopi można byłoby uzyskać około 11 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości nawet 180 tys. zł.

Obaj zatrzymani 27-latkowie usłyszeli zarzuty. Jeden z nich odpowie za zlecenie przewiezienia na teren Polski narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Drugi zaś odpowie za posiadanie narkotyków.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec obu podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • Zabezpieczone konopie
Powrót na górę strony