Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca zabójstwa

Data publikacji 21.09.2015

Wałeccy policjanci pracowali nad sprawą zabójstwa 60-letniego mieszkańca miasta. Do tego zdarzenia doszło terenie opuszczonych ogrodów działkowych. Wyniki przeprowadzonego badania genetycznego wskazały, że typowany przez funkcjonariuszy 33-latek jest sprawcą tego czynu. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za zbrodnię sprawcy grozi kara nie krótsza niż 12 lat a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w Wałczu na terenie nieuczęszczanych ogrodów działkowych. Jak ustalili mundurowi 60-latek doglądał swojej pasieki. Jego ciało odnalazł syn. W trakcie oględzin okazało się, że mężczyzna zmarł z powodu zadanych mu kilkunastu uderzeń w głowę. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Badali co się wydarzyło i kto mógł być sprawcą tej zbrodni. Zabezpieczyli ślady, które przekazali do badań.

Otrzymana opinia z zakresu genetyki, pozwoliła na zatrzymanie 33-letniego podejrzanego i przedstawienie mu zarzutu zabójstwa. Sąd w Wałczu przychylił się do wniosku prokuratora i Komendanta o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

KWP w Szczecinie / ic

Powrót na górę strony