Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

400 biegaczy w walce z dopalaczami

Data publikacji 21.09.2015

Pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego odbył się I półmaraton Rock Run Jarocin 2015 pod hasłem „STOP DOPALACZOM”. Na starcie biegów stanęło prawie 400 osób, w tym policjanci z kilku jednostek garnizonu wielkopolskiego.

20 września br. odbył się I półmaraton Rock Run Jarocin, który został zorganizowany pod hasłem „Stop dopalaczom”. Patronat honorowy nad tym sportowo-edukacyjnym przedsięwzięciem objął Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski.

Sportowa impreza miała zachęcić nie tylko do aktywnego stylu życia, zdrowej rywalizacji, ale także pokazać, że można dobrze się bawić bez dopalaczy. Każdy zawodnik otrzymał od organizatorów koszulkę biegową z nadrukiem „Dopalacze kradną życie”. Takie samo hasło wraz z wizerunkiem pękniętego serca zostało umieszczone na każdym plastronie z numerem zawodnika.

Do aktywnego i zdrowego stylu życia, bez dopalaczy i uzależnień, oraz rywalizacji na zasadach fair play zachęcała uczestników biegu także maskotka wielkopolskiej policji sierżant Pyrek, który także otrzymał swój plastron. Biorąc udział we wspólnej rozgrzewce pokazywał najmłodszym kibicom, że sport jest dla każdego.

Dokładnie o godzinie 12:15 z linii startu wyruszyło niemal 400 zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania jedną z dwóch tras: półmaratonu lub 10 kilometrową. Biegacze rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach m.in.: wiekowych, regionalnych, a także mundurowych. Dla najlepszej zawodniczki i zawodnika na dystansie 20 km w kategorii służb mundurowych czekały okazałe puchary ufundowane przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Na każdego zawodnika czekał na mecie także pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

W biegach udział wzięło kilkudziesięciu przedstawicieli służb mundurowych różnych formacji w tym policjantów z całej Polski. Pierwszy na mecie półmaratonu w kategorii służb mundurowych zameldował się ppor. Michał Cenkier z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku z czasem 01:11:33. Zawodnik ten zwyciężył również w kategorii ogólnej. Najlepszą wśród kobiet w kategorii służb mundurowych w była Kinga Bartczak z jarocińskiej jednostki wojskowej z czasem 02:00:20.

Zwycięzcom kategorii służb mundurowych na dystansie 20 km puchary w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wręczał Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk.

Podczas gdy zawodnicy pokonywali kolejne kilometry, policjanci prowadzili akcję edukacyjno-profilaktyczną. Dzieci biorące udział w imprezach towarzyszących półmaratonowi otrzymywały od Pyrka odblaski oraz elementarze edukacyjne. Funkcjonariusze rozpowszechniali również materiały profilaktyczne w temacie przeciwdziałania dopalaczom i narkotykom. W policyjnym namiocie udzielane były także porady dla osób zainteresowanych tą problematyką.

Organizatorzy gratulują zwycięzcom, dziękują wszystkim uczestnikom za piękną, sportową rywalizację i wyrażają nadzieję na spotkanie na kolejnym półmaratonie w przyszłym roku!

(KWP w Poznaniu / mw)

  • 400 biegaczy w walce z dopalaczami
  • 400 biegaczy w walce z dopalaczami
  • 400 biegaczy w walce z dopalaczami
  • 400 biegaczy w walce z dopalaczami
  • 400 biegaczy w walce z dopalaczami
Powrót na górę strony