Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca autobusu wiózł dzieci do szkół

Data publikacji 21.09.2015

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 65-latek, który pijany wsiadł za kierownicę autobusu i rozwoził dzieci do szkół w gminie Kcynia. Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a niebawem usłyszy on zarzuty.

Dzisiaj (21.09.2015 r.) od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu nakielskiego policjanci prowadzą działania „Trzeźwy kierujący”. Podczas akcji kontrolują trzeźwość kierowców. Kontrolowani są kierowcy jednośladów, aut osobowych, ciężarowych, a także autobusów.

Około godziny 08:00 w Szczepicach, w gminie Kcynia, nakielska „drogówka” zatrzymała do kontroli autobus, który rozwoził dzieci do szkół znajdujących się na terenie kcyńskiej gminy. Trzeźwość kierowcy policjanci sprawdzili urządzeniem Alcoblow, które pokazuje, czy badany kierowca ma w wydychanym powietrzu alkohol, czy też nie. Przeprowadzone przez policjantów sprawdzenie 65-latka wykazało, że w wydychanym przez niego powietrzu znajduje się alkohol. Potwierdzeniem, że mężczyzna jest pijany, było badanie alkomatem, który wykazał, w organizmie mieszkańca gminy Szubin 0,63 promila alkoholu.

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Dzieci jadące autobusem zostały przekazane opiekunom, pod których pieczą, bezpiecznie dotarły do szkół. Nieodpowiedzialny kierowca po wykonanych czynnościach został zwolniony. Niebawem ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzut za kierowanie mercedesem w stanie nietrzeźwości. Sprawę rozstrzygnie sąd, a kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony