Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu

Data publikacji 21.09.2015

Świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu. Dwie z nich znajdowały się na terenie województwa świętokrzyskiego, jedna w Małopolsce. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 3,5 tony krajanki tytoniowej i liści tytoniu. Wstępnie szacuje się, że osoby odpowiedzialne za produkcję mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 2,5 mln złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach już od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że na terenie województwa świętokrzyskiego kilku mężczyzn zajmuje się handlem oraz nielegalną produkcją krajanki tytoniowej. Podejrzenia te potwierdziły się, gdy w piątek mundurowi wspierani przez policjantów Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego funkcjonariuszy Izby Celnej oraz policyjnych antyterrorystów weszli do dwóch gospodarstw w powiecie koneckim i kazimierskim. Tam w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli dwie maszyny służące do cięcia tytoniu, nabijarkę do papierosów, a także blisko 1,5 tony wysuszonych liści tytoniu, ponad 1 tonę krajanki tytoniowej oraz blisko 5000 gilz napełnionych tytoniem. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 55 i 43-lat. Ponadto policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego, u którego zabezpieczono blisko 40 gramów marihuany oraz 156 zegarków niewiadomego pochodzenia, tzw. smartwatch-y o szacunkowej wartości 75 tysięcy złot

Następnego dnia policjanci trafili do jednej z miejscowości na terenie województwa małopolskiego, gdzie w trakcie przeszukania posesji należącej do 58-latka zabezpieczyli ponad 0,5 tony krajanki tytoniowej i ponad 300 kg wysuszonych liści tytoniu oraz maszynę do produkcji krajanki tytoniowej. W sprawie zatrzymany został także 26-letni mężczyzna, który może mieć związek z przestępczym procederem.

Wstępnie szacuje się, że osoby odpowiedzialne za produkcje i handel tytoniem, mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 2,5 mln złotych z tytułu nieodprowadzonego podatku. Za ten przestępczy proceder może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP w Kielcach / mw)

  • Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu
  • Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu
  • Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu
  • Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu
  • Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu

Film Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu

Pobierz plik Zlikwidowali trzy nielegalne wytwórnie tytoniu (format mp4 - rozmiar 8.56 MB)

Powrót na górę strony