Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niecodzienna interwencja policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 21.09.2015

Policjanci z myślenickiej drogówki i wezwany do pomocy właściciel lokalnej pomocy drogowej pomogli uratować z opresji kobietę, której 1,5 roczne dziecko zatrzasnęło się w samochodzie.

Dzisiaj (21 września 2015 r.), około 8:40 do dyżurnego myślenickiej policji dotarło nietypowe zgłoszenie i prośba o pomoc. Przy nieodległej od siedziby Komendy Powiatowej Policji przy ul. Mickiewicza w Myślenicach kobieta z powiatu limanowskiego zaparkowała terenowe mitsubishi niedaleko siedziby. W samochodzie przewożony był zaledwie 1,5 roczny chłopiec. Kiedy matka dziecka wyszła z samochodu, zamknęła drzwi i chciała otworzyć drzwi pasażera z drugiej strony aby wyjąć pociechę z fotelika obok kierowcy. W międzyczasie będący w środku malec chwycił za pilota przy kluczykach i aktywował zamknięcie pojazdu od wewnątrz. Jak można się domyśleć zarówno malec jak i matka wpadli w panikę.

Z opresji uratowali kobietę policjanci myślenickiej drogówki i wezwany do szybkiej pomocy właściciel lokalnej pomocy drogowej. Zdołali oni podważyć elementy drzwi i spowodować ruch zapadki zamka otwierającej pojazd. Interwencja wyglądała jak…. włamanie, ale najważniejsze, że wystraszonemu chłopcu nic się nie stało.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony