Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dotkliwe uderzenie w nielegalny handel podrobionymi lekami na potencję

Data publikacji 22.09.2015

Policyjni specjaliści ds. związanych z przestępczością gospodarczą krakowskiej komendy wojewódzkiej Policji w ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie odcięli jeden z kanałów dystrybucyjnych w podziemnym biznesie farmakologicznym. Śledczy podczas realizacji zabezpieczyli ponad 3000 porcji podrobionych leków na potencję. Wśród zabezpieczonego towaru również leki na potencje dla kobiet. Łączna czarnorynkowa wartość to ponad 100 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.

Osoby trudniące się procederem nielegalnego handlu podrabianymi lekami starają się za wszelką cenę docierać do jak najszerszego grona potencjalnych nabywców i w ten sposób poszerzać swoje rynki zbytu. Wszystko po to, aby z tego rodzaju przestępstw osiągać jak najwyższe zyski, nie bacząc na zagrożenie życia i zdrowia innych osób.

Strony internetowe na których wystawiane są do sprzedaży nielegalne towary, monitorowane są przez policjantów. Zajmują się tym również osoby reprezentujące interesy firm farmaceutycznych, których znaki towarowe wykorzystują przestępcy w swojej działalności. Tak było właśnie w tym przypadku.

Policyjni specjaliści ds. związanych z przestępczością gospodarczą krakowskiej komendy wojewódzkiej w ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej w Krakowie w ramach prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że na portalu internetowym ktoś sprzedaje leki na potencję z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które zgodnie z prawem rozprowadzane są tylko przez uprawnione do tego hurtownie i apteki.

Trop doprowadził do dwójki handlarzy z Poznania w wieku 29 i 27 lat, którzy wszystkie zebrane zlecenia rozsyłali za pomocą paczkomatów. Tylko w Krakowie śledczy zabezpieczyli ponad 3000 porcji leków o czarnorynkowej wartości 100 tys. zł. Policyjni detektywi podejrzewają, że kraj z którego pochodziły farmaceutyki to prawdopodobnie Indie.

Zatrzymani przestępcy trafili do policyjnego aresztu a następnie zostaną postawieni przed sądem i prokuratorem. Za popełnione przestępstwo grozi im kara 2 lat pozbawienia wolności. Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne zatrzymania.

KWP w Krakowie / ic

Film Dotkliwe uderzenie w nielegalny handel podrobionymi lekami na potencję

Pobierz plik Dotkliwe uderzenie w nielegalny handel podrobionymi lekami na potencję (format mp4 - rozmiar 11.09 MB)

Powrót na górę strony