Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochód warty 70 tys. zł

Data publikacji 22.09.2015

Policjanci z Bemowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież audi A4. Funkcjonariusze odzyskali auto o wartości ponad 70 tysięcy złotych zanim właściciel zgłosił jego utratę. Wczoraj 33-letni Mariusz M. i 29-letni Grzegorz K. usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.

Chwilę po godz. 1 policjanci z Bemowa przy ulicy Lazurowej zauważyli samochód, którego kierowca na ich widok zawrócił i gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za podejrzanym autem. Nagle samochód zatrzymał się, a kierowca i pasażer wyskoczyli z niego i rzucili się do ucieczki. Natychmiast zostali obezwładnieni przez funkcjonariuszy.

Audi, którym poruszali się mężczyźni, po sprawdzeniu okazało się skradzione kilka minut wcześniej z parkingu. Właściciel o jego kradzieży dowiedział się od policjantów. Wartość samochodu oszacował na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. W chwili zatrzymania mężczyźnie podawali fałszywe dane, myśląc, że w ten sposób unikną odpowiedzialności. Za to wykroczenie zostali ukarani 500 złotowym mandatem karnym.

Policjanci przy zatrzymanych ujawnili urządzenie do dekodowania komputerów samochodowych, instrukcje obsługi do pokonywania zabezpieczeń, rękawiczki oraz łamaki. Wczoraj 33-letni Mariusz M. i 29-letni Grzegorz K. usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grzegorz K. odpowie także za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdem. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za podobne przestepstwa. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat więzienia.

KSP / ic

  • Sprzęt zabezpieczony przez policjantów
  • Zatrzymani
  • Zatrzymany

Film Policjanci odzyskali samochód warty 70 tys. zł

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali samochód warty 70 tys. zł (format flv - rozmiar 2.65 MB)

Powrót na górę strony