Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mistrzostwa Polski Policji w Tenisie Stołowym już wkrótce

Data publikacji 22.09.2015

Po raz pierwszy w historii Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy jest współorganizatorem Mistrzostw Polski Policji w Tenisie Stołowym. Turniej pod patronatem Komendanta Głównego Policji i Polskiego Związku Tenisa Stołowego rozegrany zostanie w Świeciu.

Przez dwa dni, w piątek i sobotę, policjanci z całej polski rywalizować będą w Mistrzostwach Polski Policji w Tenisie Stołowym. Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Śledcze Policji, Komenda Stołeczna Policji, Komendy Wojewódzkie Policji, Jednostki Szkoleniowe Policji miały prawo zgłosić jedną trzyosobową drużynę do udziału w turnieju drużynowym Mistrzostw i maksymalnie trzech zawodników do turnieju indywidualnego, którzy wchodzą w skład drużyny.

W Mistrzostwach mogą wziąć udział policjanci i pracownicy Policji aktualnie pełniący służbę/zatrudnieni w jednostce lub szkole Policji, którą reprezentują. Zawodnicy powinni posiadać aktualne badania profilaktyczne bez przeciwwskazań uniemożliwiających udział w turnieju.

Turniej prowadzić będą sędziowie posiadający licencję PZTS. Obowiązują aktualne przepisy PZTS. Sprawy sporne rozstrzyga Sędzia Główny – jego werdykt jest ostateczny. W ramach Mistrzostw zostaną rozegrane: turniej drużynowy i turniej indywidualny. Turniej drużynowy rozegrany zostanie bez podziału na kategorie wiekowe i płeć. Drużynę reprezentuje trzech zawodników. Pojedynki w turnieju drużynowym trwają do trzech wygranych setów tj. 3:0, 3:1 lub 3:2. Wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie 3 pkt.

Turniej indywidualny zostanie rozegrany bez podziału na płeć, ale z podziałem na dwie kategorie wiekowe:

•    I kategoria wiekowa – do 40 lat (włącznie z 40),

•    II kategoria wiekowa – powyżej 40 lat

Już wkrótce okaże się, która z 15 zgłoszonych drużyn i kto z 49 zawodników zajmie miejsce na podium. Puchary ufundowali m.in. Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Główny Policji i Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

KWP w Bydgoszczy / ic
 

  • Mistrzostwa Polski Policji w Tenisie Stołowym już wkrótce
  • Mistrzostwa Polski Policji w Tenisie Stołowym już wkrótce
  • Mistrzostwa Polski Policji w Tenisie Stołowym już wkrótce
Powrót na górę strony