Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzili bohaterstwo

Data publikacji 22.09.2015

Komendant Policji, Z-ca Dowódcy 56 Bazy Lotniczej oraz Prezydent Miasta nagrodzili bohaterską postawę mieszkańca Inowrocławia. Mężczyzna będąc świadkiem skutecznie obezwładnił i zatrzymał sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Dzisiaj w inowrocławskiej komendzie Policji odbyło się spotkanie, na które został zaproszony Pan Daniel - żołnierz 56 Bazy Lotniczej w Inowrocławiu. Jego czyn i bohaterską postawę uhonorował Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowski, Z-ca Dowódcy Bazy Lotniczej w Inowrocławiu płk.pil. Grzegorz Matejuk, mjr Marek Pawlak oraz Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza. Wizyta była związana w wydarzeniami, które miały miejsce w Inowrocławiu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sierpniu. Do sklepu przy ul. Szarych Szeregów w Inowrocławiu wszedł mężczyzna, który wziął 3 butelki whisky i przeszedł obok kasy, nie płacąc za towar. Moment ten wychwyciła pracownica sklepu, która próbowała zatrzymać złodzieja. Ten szarpiąc się z nią, przewrócił kobietę na ziemię i chciał ją uderzyć butelką. Na szczęście, w sklepie znalazł się również Pan Daniel, żołnierz z inowrocławskiej jednostki, który pomógł kobiecie. Bardzo szybko i skutecznie obezwładnił awanturnika, ale to jego dosięgnął cios butelką w głowę. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał mężczyznę, który trafił do aresztu. Podejrzany 30-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i decyzją sądu została tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Pan Daniel odebrał dziś w komendzie podziękowania i moc gratulacji od Komendanta i Prezydenta Miasta oraz drobne upominki. Zrelacjonował też przebieg zdarzenia, w którym brał udział. Powiedział, że przysięgał bronić tego kraju i jego obywateli, i to właśnie stara się robić. Gratulujemy!

KWP w Bydgoszczy / ic

  • Nagrodzili bohaterstwo
  • Nagrodzili bohaterstwo
  • Nagrodzili bohaterstwo
Powrót na górę strony