Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 23.09.2015

Dzisiaj w nocy policjanci z Wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważyli pożar w jednym z mieszkań budynku socjalnego. Funkcjonariusze obudzili mieszkańców i pomogli im się ewakuować. Dzięki przeprowadzonym działaniom nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 3.10. Policjanci patrolując rejon ul. Żyznej w Płocku zauważyli, że z jednego z mieszkań w budynku socjalnym wydobywają się płomienie, a przy budynku nikogo nie było. Nikt też nie reagował na pożar. Policjanci - używając sygnałów dźwiękowych oraz pukając w okna - obudzili mieszkających tam lokatorów. Okazało się również, że korytarz w budynku był już zajęty ogniem, co uniemożliwiło ewakuację osób korytarzem. W związku z powyższym policjanci udzielili pomocy osobom ewakuującym się przez okna. Wśród ewakuowanych były dwie osoby niepełnosprawne.

Dzięki szybkiej ewakuacji w budynku nikt nie zginął, żadna z osób tam mieszkających również nie doznała poważniejszych obrażeń. Ewakuowane osoby znalazły tymczasowe schronienie w ogrzewanym autobusie KM. 

Przyczyny pożaru na chwilę obecną nie są znane, policjanci zabezpieczają miejsce pożaru, dzisiaj zostaną wykonane oględziny budynku przy udziale biegłego z zakresu pożarnictwa. Przyczyny i okoliczności powstania pożaru zostaną wyjaśnione w toku przeprowadzonego postępowania.      

(KWP Radom / mb)

Powrót na górę strony