Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Finał wojewódzkich eliminacji zawodów “Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 23.09.2015

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie 37 dzielnicowych z Warmii i Mazur, podczas dwudniowych zmagań, rywalizowało w kilku konkurencjach, które pozwoliły wyłonić najlepszego dzielnicowego Warmii i Mazur. Został nim sierż. szt. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Dzielnicowi, jako policjanci pierwszego kontaktu, znają najlepiej problemy i bolączki społeczeństwa. Właściwa reakcja na czasem bardzo trudne sprawy jest potem nagradzana zadowoleniem mieszkańców. Zawody, które odbyły się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie były okazją do dodatkowego wyróżnienia dzielnicowych. Funkcjonariusze podczas zawodów zweryfikowali swoją wiedzę i umiejętności m.in.: w strzelaniu, teście wiedzy, udzielaniu pierwszej pomocy oraz w przygotowanych symulacjach.

Zmagania w wojewódzkich eliminacjach zawodów “Dzielnoicowy Roku” rozpoczęły się 21 września 2015 r. 37 dzielnicowym z Warmii i Mazur na każdym etapie eliminacji towarzyszyła kadra WSPol, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz oceniała poczynania funkcjonariuszy.

Eliminacje wojewódzkie zawodów „Dzielnicowy Roku” to kolejny etap, z którym muszą sobie poradzić dzielnicowi, by zdobyć upragnioną odznakę – „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej”. Jest to także forma doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.

Po dwudniowych, zaciętych eliminacjach wojewódzkich zawodów „Dzielnicowy Roku” poznaliśmy najlepszych dzielnicowych Warmii i Mazur. Tytuł najlepszego wywalczył sierż. szt. Łukasz Grabczak z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach. Tuż za nim – na miejscu drugim – uplasował się asp. Dawid Stelmaszczyk z Komendy Powiatowej w Kętrzynie. Natomiast miejsce trzecie zajął mł. asp. Krzysztof Kowalczyk reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Ełku.

Triumfatorzy eliminacji otrzymali z rąk insp. Adama Kołodziejskiego – I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie - nagrody pieniężne. Puchar przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, dzięki zwycięstwu sierż. szt. Łukasza Grabczaka trafi do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.

Eliminacje wojewódzkie mają na celu wyłonienie 2 najlepszych policjantów dzielnicowych, którzy reprezentować będą województwo warmińsko-mazurskie w finale ogólnopolskich zawodów w Katowicach. To właśnie pod koniec października w Szkole Policji w Katowicach policjanci z Bartoszyc i Kętrzyna staną w szranki z dzielnicowymi z innych województw i powalczą o odznakę nadawaną przez Komendanta Głównego Policji.

KWP w Olsztynie / ic

  • Dzielnicowi uczestniczący w zawodach
  • Konkurencja ze scenkami rodzajowymi
  • Konkurencja ze scenkami
  • KWP wręcza puchar
  • Konkurencja strzelecka
  • Puchar
  • Zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów
  • Zwycięzca odbiera puchar
  • Zwycięzcy

Film Finał wojewódzkich eliminacji zawodów “Dzielnicowy Roku”

Pobierz plik Finał wojewódzkich eliminacji zawodów “Dzielnicowy Roku” (format mp4 - rozmiar 11.01 MB)

Powrót na górę strony