Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilogram psychotropów trafił do policyjnego magazynu

Data publikacji 23.09.2015

W ręce włocławskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Jeden z nich odpowie za posiadanie ich w znacznej ilości. Miał ponad kilogram zakazanych środków psychotropowych. Grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe (21.09.2015r.) popołudnie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali w Lubieniu Kujawskim do kontroli samochód marki Opel. Za kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Świecia.

W trakcie sprawdzania auta policjanci ujawnili torebkę strunową z zawartością kryształków, które okazały się narkotykiem. To jednak nie koniec. Mundurowi ujawnili dużą paczkę z białym proszkiem. Napis na etykiecie mówił o tym, że może to być odżywka. Jednakże po sprawdzeniu okazało się, że to substancja z grupy środków psychotropowych, które widnieją na wykazie substancji zakazanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 1 kg tej substancji.

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jeszcze dziś (23.09) zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

KWP w Bydgoszczy / ic

Powrót na górę strony