Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z pasją i artystyczną duszą

Data publikacji 23.09.2015

Od lat związana jest z mundurem... ale Policja to nie jedyna pasja naszej koleżanki z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Alicja Żylińska na co dzień pełni służbę w wydziale prewencji, gdzie prowadzi postępowania w sprawach o wykroczenia, a po zakończonej służbie mundur zamienia na muzykę, przez co realizuje się artystycznie i spełnia swoje marzenia.

Młodszy aspirant Alicja Żylińska służbę w Policji zaczęła 8 lat temu. Na co dzień prowadzi postępowania w sprawach o wykroczenia w wydziale prewencji Komisariatu I Policji w Koszalinie.

Po raz pierwszy swój muzyczny talent Alicja zaprezentowała policjantom i zaproszonym gościom podczas tegorocznych obchodów Święta Policji w Koszalinie, które uświetniła swoim śpiewem. Udział w uroczystości był debiutem przed policyjną publicznością, ale popisy wokalne Alicja prezentowała już wcześniej szerszemu gronu słuchaczy w różnych wystąpieniach artystycznych. Były to m.in. recitale, jeden z nich odbył się w ubiegłym tygodniu na deskach jednego z koszalińskich teatrów. Nasza koleżanka wystąpiła wspólnie ze znakomitym kompozytorem i współpracującymi z nim muzykami. Podczas  koncertu można było wysłuchać także gości, których Alicja zaprosiła do udziału, a byli nimi  m.in. dziennikarze z regionu koszalińskiego, a także finalista jednej z edycji  znanego telewizyjnego programu muzycznego, z którym Alicja zaśpiewała w duecie.

Z "muzyczną pasją" policjantka związana jest - jak mówi - "od zawsze i na zawsze". Swoje zamiłowanie do muzyki rozwijała od najmłodszych lat, śpiewając w dziecięcym zespole muzycznym. Później była wokalistką w zespołach rockowych, które nazywa "garażówami". Przez nauczycieli nazywana była "czarną damą szkolnej sceny", bo wszystkie akademie szkolne zawsze "ubierała w nuty". Właśnie będąc jeszcze uczennicą szkoły średniej, wzięła udział w Festiwalu Młodych Talentów w Stargardzie Szczecińskim, gdzie zajęła II miejsce, a także zdobyła nagrodę - jak twierdzi - najważniejszą dla każdego artysty - nagrodę publiczności. Później uczęszczała do studium wokalno - aktorskiego w Zespole Szkół Artystycznych w Szczecinie, gdzie pracę dyplomową obroniła z wynikiem bardzo dobrym.

Podczas recitalu Alicja wykonała utwory z repertuaru znanych wokalistów polskiej estrady lat 70 i 80-tych. W po brzegi wypełnionym teatrze, swój talent wokalny zaprezentowała nie tylko rodzinie, koleżankom i kolegom z pracy, ale również mieszkańcom Koszalina, którzy licznie przybyli na występ. 

Naszej koleżance serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że w szeregach Policji znajdują się ludzie z talentem, wrażliwością  i artystyczną pasją.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony