Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny włamywacz w rękach małopolskich policjantów

Data publikacji 24.09.2015

Blisko 30 zarzutów usłyszał 32-letni mężczyzna podejrzany o włamania do samochodów. Podejrzany z pojazdów kradł wszystko co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padały zarówno elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny jak i kosmetyki czy dokumenty. Zatrzymany jest cały czas rozliczany, więc niewykluczone, że lista zarzutów może się wydłużyć.

Dzięki kilkumiesięcznym, intensywnym działaniom operacyjnym policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, seryjny włamywacz usłyszał zarzuty.
Od połowy czerwca do 19 września 2015 roku, 32-latek włamał się do co najmniej 26 samochodów. Cały czas jest skrupulatnie rozliczany wiec może usłyszeć kolejne zarzuty.

Policjanci  z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy zatrzymali seryjnego włamywacza. W toku ich żmudnej i wnikliwej pracy zgromadzono obszerny materiał dowodowy, dzięki któremu 32- letni sądeczanin zostanie rozliczony ze swojej kilkumiesięcznej działalności przestępczej. Mężczyzna z zaparkowanych samochodów kradł wszystko co zostało pozostawione we wnętrzu i przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padały głównie elektronarzędzia i sprzęt elektroniczny tj. zestawy głośnomówiące, nawigacje, laptopy, tablety, kasa fiskalna, itp. Połakomił się również na kosmetyki oraz dokumenty. W kolejnych 11 przypadkach włamał się do pojazdów, uszkadzając je lecz prawdopodobnie w wyniku spłoszenia przez osoby postronne nie ukradł żadnych wartościowych przedmiotów.

Wczoraj sądeccy policjanci przedstawili mężczyźnie aż 26 zarzutów kradzieży z włamaniem (art. 279 kk ). Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego sprzętu elektronicznego oraz elektronarzędzi. Obecnie trwają dalsze czynności mające na celu odzyskanie pozostałych skradzionych przedmiotów.

W związku z zaistniałymi przestępstwami apelujemy do mieszkańców o rozwagę i nie pozostawianie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Jak możemy zaobserwować w wyżej opisanych zdarzeniach coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. zestawy głośnomówiące czy nawigacje satelitarne. Opuszczając samochód zabierzmy ze sobą przedmioty wartościowe. Pamiętajmy o tym, że okazja czyni złodzieja!

(KWP w Krakowie / mw)

  • Zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjantów
  • Odzyskany skradziony sprzęt
  • Odzyskany skradziony sprzęt
Powrót na górę strony