Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice

Data publikacji 24.09.2015

Podczas meczu między drużynami Ruchu Chorzów i Legii Warszawa policjanci zatrzymali czterech pseudokibiców z drużyny przejezdnej. Jeden z nich próbował kilkakrotnie przebierać się na sektorze, aby zmylić stróżów prawa. Jednak dzięki stadionowemu monitoringowi został ustalony i zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów oraz chorzowskich kryminalnych.

Policjanci z Chorzowa, katowickiego oddziału prewencji oraz Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach brali udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej, pomiędzy klubami Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. W trakcie przejścia kibiców drużyny przyjezdnej z dworca na stadion przy ul Cichej, grupa pseudokibiców niebezpiecznymi przedmiotami obrzuciła stróżów prawa. Najbardziej agresywny mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Warek. Za czynną napaść na mundurowych grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Do zatrzymania dwóch kolejnych pseudokibiców doszło tuż przez rozpoczęciem spotkania. Chuligani na stadionie zaczęli rzucać kamieniami w stronę pracowników ochrony i chorzowskich kibiców. 22-letni warszawianin i 26 -letni mieszkaniec Brzeszcza odpowiedzą za przestępstwo z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi im za to do 2 lat więzienia.

Z tej samej ustawy odpowie 19-latek z Marianowa. Mężczyzna w czasie meczu wszedł na zabytkowy zegar i zaczął niszczyć napis „Ruch”. Swoim zachowaniem prowokował kibiców drużyny gospodarzy do działań zagrażających bezpieczeństwu całej imprezy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Sprawca, aby uniknąć zatrzymania przez stróżów prawa, kilkakrotnie na sektorze zmieniał ubranie. Po wyjściu ze stadionu, został jednak i tak zatrzymany przez policjantów z jednostki antyterrorystycznej i chorzowskich kryminalnych. 19-latkowi grozi kara grzywny oraz ograniczenia wolności. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

KWP w Katowicach / ic

  • Zatrzymani pseudokibice
  • Zatrzymani pseudokibice
  • Zatrzymani pseudokibice

Film Zatrzymani pseudokibice

Pobierz plik Zatrzymani pseudokibice (format mp4 - rozmiar 6.26 MB)

Powrót na górę strony