Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii udaremniając w porę samobójstwo młodej kobiety

Data publikacji 24.09.2015

Natychmiastowa reakcja i działania podjęte niezwłocznie przez policjantów z Wrocławia i Wołowa udaremniły próbę targnięcia się na własne życie młodej dziewczyny. Działania podjęto w związku z informacją otrzymaną drogą elektroniczną przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu. Wynikało z niej, że może dojść do tragedii. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością ustalili, że informacja dotyczy mieszkanki powiatu wołowskiego. Tam,prowadząc poszukiwania, funkcjonariusze odnaleźli kobietę na dworcu kolejowym. Została ona przekazana pod opiekę lekarzy.

Do służby dyżurnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu 23 września 2015 r. wpłynął e-mail, z którego treści wynikało, że młoda kobieta nosi się z zamiarem targnięcia na własne życie. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli czynności w kierunku ustalenia i dotarcia do osoby, która przesłała informację i udaremnienia tragedii.

W wyniku prowadzonych działań policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ustalili, że informacja dotyczy 18 – letniej mieszkanki powiatu wołowskiego. Ustalenia i zebrane informacje wrocławscy policjanci przekazali funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej policji w Wołowie.

Policjanci z wołowskiej komendy natychmiast podjęli działania w kierunku zlokalizowania miejsca pobytu dziewczyny. Jak się okazało, nie było jej w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze prowadząc poszukiwania, sprawdzali różne miejsca, w których mogłaby ona przebywać. Podczas kontroli terenu dworca kolejowego w Wołowie, policjanci zauważyli poszukiwaną kobietę, która wsiadała właśnie do pociągu.

Poszukiwana w rozmowie z policjantami potwierdziła, że faktycznie planowała targnąć się na własne życie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło młodą kobietę do szpitala, gdzie została przekazana pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu / wf)

 

Powrót na górę strony