Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej

Data publikacji 24.09.2015

Reprezentacja KWP w Gdańsku, na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, wzięła udział w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W turnieju udział wzięło 10 drużyn reprezentujących różne formacje mundurowe z terenu całego kraju. W drużynie z KWP w Gdańsku znalazł się Najlepszy Zawodnik i Król Strzelców.

Rozgrywki odbyły się w dniach od 17 do 19 września br., toczono je w dwóch grupach. Drużyna KWP w Gdańsku trafiła do grupy B, z której awansowała do półfinału, uzyskując w poszczególnych spotkaniach następujące wyniki :

  • KWP Gdańsk – KMP Olsztyn 3:1
  • KWP Gdańsk – KPP Iława 2:2
  • KWP Gdańsk – KWP Wrocław 5:2
  • KWP Gdańsk – ABW 3:0

W półfinale reprezentanci KWP w Gdańsku zmierzyli się z drużyną Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Olsztynie, wygrywając zdecydowanie spotkanie z wynikiem 3:0 i uzyskując tym samym awans do finału, gdzie spotkali się z faworytem turnieju, obrońcą tytułu drużyną KWP w Olsztynie.

Mecz finałowy przez długi czas nie przynosił rozstrzygnięcia. Na 4 minuty przed końcem drużyna KWP Gdańsk objęła prowadzenie 1:0. Prowadzenie nie trwało długo, ponieważ po kontrowersyjnym rzucie karnym drużyna KWP w Olsztynie wyrównała wynik meczu. Ostatecznie reprezentacja KWP w Gdańsku w końcówce spotkania strzeliła bramkę, wygrywając całe spotkanie 2:1 i zdobywając tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

Na zakończenie zawodów, nagrody w imieniu Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Marek Walczak.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano reprezentanta KWP w Gdańsku – sierż. Krzysztofa Ziemaka, pełniącego na co dzień służbę w KMP w Gdyni. Tytuł króla strzelców zawodów, z łącznym wynikiem 8 bramek, zdobył również reprezentant KWP w Gdańsku sierż. sztab. Sebastian Zieliński, na co dzień funkcjonariusz KPP w Sztumie.

(KWP w Gdańsku / mw)

 

Powrót na górę strony