Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za usiłowanie zabójstwa mieszkańca Józefowa

Data publikacji 25.09.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Otwocku zatrzymali na terenie Warszawy 27-letniego mieszkańca Radomia oraz 24-letnią kobietę podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Ich ofiarą padł 57-letni mężczyzna, który z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Wobec obojga sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 25 lub dożywotnią karą pozbawienia wolności.

O pobitym 57- latku  policjantów z komisariatu w Józefowie powiadomiła załoga pogotowia ratunkowego. Jak ustalili przybyli na miejsce mundurowi, mężczyzna został najprawdopodobniej wielokrotnie uderzony w głowę tępym narzędziem.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku w tej sprawie przeprowadzili niezbędne czynności, w wyniku których na terenie warszawskiej – Ochoty zatrzymali 27- letniego mieszkańca Radomia.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i choć początkowo zupełnie zaprzeczał, by miał jakikolwiek związek z tym przestępstwem, to przyznał kryminalnym, że wpadł w „szał” i zaatakował 57- latka.

Z uwagi na charakter sprawy natychmiast trafiła ona do otwockiej prokuratury, gdzie zostaną wyjaśnione szczegóły oraz motywy, jakimi kierował się 27- latek.

W tej sprawie policjanci z wydziału kryminalnego z Otwocka również na terenie Warszawy zatrzymali 24-letnią kobietę. Jest ona podejrzana o pomocnictwo i zacieranie śladów po przestępstwie. Sąd przychylił się do złożonego przez prokuratora wniosku i zastosował wobec mężczyzny oraz kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Czyn, którego się dopuścili podejrzani, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 25 lub dożywotnią karą pozbawienia wolności.

(KSP / wf )

Powrót na górę strony
Polska Policja