Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Data publikacji 25.09.2015

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach po kilkukilometrowym pościgu zatrzymali nietrzeźwego 24-letniego kierowcę opla. Mężczyzna za wszelką cenę usiłował uciec stróżom prawa stwarzając poważne zagrożenie na drodze.

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych w jednej z podkieleckich miejscowości policjanci drogówki prowadzili działania pod kryptonimem ,,Trzeźwość’’. Badając stan trzeźwości kierujących zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Po wstępnym badaniu trzeźwości okazało się, że 24-letni mieszkaniec powiatu kieleckiego jest pod wpływem alkoholu. Policjanci wydali polecenie kierującemu aby wyłączył silnik i wysiadł z pojazdu. W tym momencie kierowca opla z piskiem opon gwałtownie ruszył i postanowił uciec. Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg radiowozem wyposażonym w videorejestrator, rejestrując przy tym poczynania kierowcy w trakcie ucieczki . Podczas pościgu kierowca opla wielokrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego, stwarzając przy tym zagrożenie dla innych.

Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. W trakcie badania stanu trzeźwości 24-latka urządzenie wykazało, że kierowca jest pod wpływem alkoholu i ma 0,4 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

24-latek odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia.

(KWP w Kielcach / mw)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 17.54 MB)

Powrót na górę strony