Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Toruniu zainaugurowano PaT PORT

Data publikacji 25.09.2015

Pierwszy w Toruniu PaT PORT rozpoczął wczoraj swoją działalność. To kolejna profilaktyczna inicjatywa, która może powstać w każdej szkole ponadpodstawowej. Wszystko po to, by promować wśród młodzieży życie wolne od przemocy i uzależnień, w tym przeciw dopalaczom!

Wczoraj (24.09.br.) o 11.30 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące przy ul. Grudziądzkiej uroczyście zainaugurowano toruński PaT PORT. Inicjatorami przedsięwzięcia są uczniowie tych szkół. Na otwarciu obecni byli m.in.: Pani Anna Łukaszewska - Dyrektor Wydziału Edukacji UM w Toruniu oraz insp. Grzegorz Jach - Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji, ds. promocji bezpieczeństwa publicznego z KGP w Warszawie.

Młodzież  VIII LO specjalnie na tę okazję przygotowała spektakl profilaktyczny „Po drugiej stronie lustra”. Wszyscy, biorący udział w przedsięwzięciu, przeszli w Marszu Edukacyjno–Profilaktycznym  promującym życie wolne od przemocy i uzależnień, w tym dopalaczom na Rynek Starego Miasta.

Tam, już na scenie zespół młodzieży obu szkół NICE zagrał hymn PaT-u. Następnie, wyłoniony spośród społeczności uczniowskiej Kapitan Pat PORTU złożył deklarację odnośnie propagowania życia bez używek i zachęcania do tego również innych. Aby tradycji stało się zadość na koniec wszyscy uczestnicy zatańczyli "belgijkę", której oprawę muzyczną nadał wcześniej wspomniany zespół muzyczny NICE.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • W Toruniu zainaugurowano PaT PORT
  • W Toruniu zainaugurowano PaT PORT
  • W Toruniu zainaugurowano PaT PORT
  • W Toruniu zainaugurowano PaT PORT
  • W Toruniu zainaugurowano PaT PORT
Powrót na górę strony