Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brodniccy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 27.09.2015

Brodniccy policjanci sierż. szt. Janusz Brytan i st. sierż. Marcin Januszewski odnaleźli zdesperowanego 36-latka, który próbował odebrać sobie życie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna miał zaciśnięty na szyi rękaw bluzy i był nieprzytomny, tętno zanikało, a oddech był niewyczuwalny. Natychmiast podjęli czynności ratunkowe.

W piątek (25.09.2015 r.)  około godz. 19.30 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od przerażonej kobiety, że jej partner chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusze pojechali do miejsca, gdzie miała oczekiwać zgłaszająca. W rozmowie z kobietą ustalili lasek, w którego kierunku oddalił się mężczyzna. Mundurowi pobiegli tam i rozpoczęli poszukiwania desperata. Po kilkunastu minutach policjanci zauważyli leżącego w krzakach mężczyznę. Natychmiast podbiegli do niego. 36-latek miał zaciśnięty rękaw bluzy wokół szyi i był nieprzytomny.

Policjanci nie wyczuli oddechu, a tętno zanikało. Sierż. szt. Janusz Brytan i st. sierż. Marcin Januszewski zaczęli akcję ratunkową. Funkcjonariusze odwiązali rękaw bluzy i podjęli reanimację. Po chwili udało się przywrócić czynności życiowe brodniczanina. Mężczyzna był w stanie nietrzeźwości i trafił na badanie do szpitala, po czym do wytrzeźwienia.  

Szybko podjęte przez policjantów czynności pozwoliły uratować tego człowieka.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony