Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą m.in. za włamania i kradzieże

Data publikacji 28.09.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 30-letniego Daniela J. oraz 33-letniego Marka M. Mężczyźni podejrzani są o liczne kradzieże z włamaniami do domów. Do przestępstw dochodziło od kilku miesięcy na terenie powiatu legionowskiego oraz w Warszawie. Dodatkowo Marek M. poszukiwany był czterema listami gończymi, a ojciec Daniela J. w mieszkaniu urządził nielegalną produkcję papierosów.

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy, od jakiegoś czasu pracowali nad grupą włamywaczy, która okradała domy na terenie całego powiatu. Ustalili że, sprawcy w godzinach przedpołudniowych dostawali się na posesje po przecięciu siatki ogrodzeniowej, a później wchodzili do domów wyważając drzwi lub okna balkonowe. Policjanci namierzyli, jakim pojazdem mogą poruszać się podejrzani. Po tych ustaleniach funkcjonariuszy wiadomo było, że zatrzymanie ich pozostawało już tylko kwestią czasu.

Tydzień temu w pobliżu "dzikiej" plaży w Nieporęcie kryminalni zaobserwowali, że w ich kierunku nadjeżdża samochód, który był w zainteresowaniu policjantów. Ci natychmiast zareagowali uniemożliwiając kierowcy i pasażerowi ucieczkę. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli przedmioty, które mogły służyć do popełniania przestępstw oraz łupy.

30-letni Daniel J. oraz 33-letni Marek M. nie potrafili wytłumaczyć się z posiadanych rzeczy. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że Marek M. poszukiwany był czterema listami gończymi do odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Policjanci ustali też, że w dniu zatrzymania mężczyźni prawdopodobnie próbowali włamać się do domu w Skierdach, w gminie Jabłonna, ale zostali spłoszeni przez wracających do domu właścicieli. Funkcjonariusze w trakcie wykonywanych czynności zabezpieczyli także pieniądze oraz przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa.

Kiedy kryminalni przeszukali miejsce zameldowania Daniela J. znaleźli domową, nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli maszynki do krojenia tytoniu oraz do nabijania papierosów, pokrojony tytoń, 4500 sztuk gilz papierosowych, 112 paczek papierosów oraz prawie 400 sztuk papierosów luzem. Jak ustalili policjanci, o nielegalny proceder podejrzany jest ojciec Daniela J.

Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, za co zgodnie z kodeksem karnym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec Daniela J. policyjny dozór dwa razy w tygodniu. Marek M. został przewieziony do zakładu karnego.

Obecnie w dalszym ciągu trwają czynności procesowe. Policjanci ustalają wszystkie osoby pokrzywdzone. Wiele wskazuje na to, że wkrótce zatrzymanym zostaną przedstawione dodatkowe zarzuty.

(KSP/ mw)

  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczone przedmioty

Film Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania i zlikwidowali nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania i zlikwidowali nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych (format flv - rozmiar 4.34 MB)

Powrót na górę strony